Çin Alüminyum Sanayi bakış

Çin'de, Alüminyum alaşımlı malzemeler kullanılıyor, 1500'den fazla çeşit çeşit kapsayan yaklaşık 300 türü vardır. Biz pek çok büyük iç talep dayalı kaynak ithalat endüstriyel bir desen kurdu ve ihracat orta miktarda alüminyum işleme ürünleri. Ahşap, bakır, plastik ve çelik vb ikame olabildiğince kapsamlı avantajları ve alüminyum çevresel faydalar üzerinde bağlı olarak, çok geniş uygulama umutları görüyoruz.

Alüminyum uygulama yönü üzerinde ABD, Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerde Pazar zaten stabil; Ise Çin'in sürekli ekonomik kalkınma ve kentleşme süreci, endojen yenilik ve olumlu dış çevre, tarafından tahrik alüminyum uygulama kapsamı genişlemesi ile büyük talep istenir.

Göreli rapora göre 11 beş yıllık Plan döneminde, alüminyum GAGR (brüt yıllık büyüme oranı) %16,2 oldu; 12 beş yıllık Plan döneminde, GAGR %11,6 vardı; ve %7 13 ünde tahmin olacak. Yıllık kişi başına büyüme oranı artış ile overcapacity çoğunu sindirilir olun.

Çin demirsiz (nonferrous) Metal Sanayi Derneği araştırma alüminyum tüketimi alanının gelecekteki genişleme alüminyum trailors, alüminyum araba gövde panelleri gibi taşımacılık sektöründe, gösterir; İnşaat sektöründe alüminyum şablonları, çevreleyen alüminyum paneller, alüminyum kompozit panelleri; güç ve elektrik sektörü alüminyum alaşım kablo, bakır-alüminyum kompozit iletkenler; alüminyum kutular, alüminyum folyo, öğle yemeği kutuları ve alüminyum kapaklar Ambalaj sektörü; diğer sektörlerde alüminyum tepsiler ve alüminyum köprü ve anti-sel duvarlar vb.

Örneğin, Çin 3.5 milyon kamyon römork neredeyse yapılmış çelik, alüminyum olanlar sadece hesap için % 2 ile ise yabancı ülkelerde, tüm römork orantılı, % 70'i hesaba alüminyum treyler. Alüminyum ürünleri işleme için ulaşım alanında büyük bir pazar var.

Alüminyum tanıtarak malzemedir çeşitli alanındaki kaçınılmaz bir eğilim ve enerji tasarrufu ile çevre kirliliği için en iyi duruma getirilmiş çözüm olacak.


©Wuxi XSX Metal malzemeler Co, Ltd