TV Endüstrisinde Alüminyum Profiller

20120827045641621.jpg Son yıllarda, TV endüstrisinin ekran görüntüsü kaynaklarının değişmesi nedeniyle, TV görünümünün tasarımı yeniden düzenlendi. Kabuğun tasarımından modüler yapı ve kabuğun tasarımına ve plastik malzemeden metalik malzemeye dönüşüme kadar iki dönüşüm getiriyor. Metalik malzemeler hakkında konuşurken, alüminyum profiller orta çerçevede, dekoratif parçalarda, ön cephelerde ve TV endüstrisinin temellerinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve uygulamanın ana hatları haline gelmektedir.


I. Alüminyum Profillerin Shell Çerçevelerde Uygulanması:


2012 CES sergisinde, Güney Kore LG, büyük bir ziyaretçinin vizyonunu çekmek için metal bükme kutusu kullanarak dünyanın ilk sınır ötesi TV LM9600'ünü sergiledi. O zamandan beri LG, ART3 serisini açtı, ART5 serisi tam ekran kaynakları, aynı zamanda televizyon endüstrisinin yeni tasarım yönünü de açtı.


ART3 tüm ekran "ultra dar sınır" konsepti ve ART5 "sınır yok" tam ekran, ekran gövdesini korumak ve yan vida deliklerini maskelemek için metal çerçevelerin kullanılmasını gerektiriyor. Uygulamayla, bükülme ile alüminyum profillerin kullanılması, gereksinimleri karşılamak için etkili bir şekilde kontrol edilen, iyi bir mukavemet, yüksek hassasiyetli yapı oluşturabilir.


II. Alüminyum Profillerin Dekoratif Parçalara Uygulanması


Sınırsız dar çerçevesiz TV çerçevesi bükülmüş alüminyum profilden yapılmıştır ve form plastik yerine aynı metal malzemeleri benimseyerek alt sınır için montaj boşluğu sorunlarından kaçınabilir.


İlk kez Konka sınır ötesi TV 9000 serisi alüminyum dekoratif parçalar kullandı, sadece kenarlıksız ekranı etkin bir şekilde korumalı ve desteklemiş değil aynı zamanda yan alüminyum kutuyu da mükemmel bir şekilde birleştirdi.


III. Alüminyum Profillerin Ön Kabukta Uygulanması


1, dört taraflı alüminyum profil ön kabuk


Modüler makinedeki ön kabuk, sabit ekran camının hem görünümünü hem de yapısını benimser. Ortak metal damgalama parçaları yapılır ve ayrıntılarda ufak bir değişiklik vardır, yüksek kalıp maliyetini ve yapısal tasarımın sınırlandırılmasını azaltır. Şu anda ön kabuğun dört yanlı alüminyum profillerinin uygulanması Konka 9800 serisi ortaya çıktı.


9800 serisi Front Shell, üst uç amiral gemisinin el sanatları dokusunu vurgulayarak, sınırı vurgulamakta matkap kesme işlemiyle birleştiren 0.1 mm altındaki alüminyum profillerin dört kenarının dikiş aralığını kontrol edecek benzersiz lazer kaynak teknolojisini benimser. Model. Birleştirilmiş kesit profili, kalıp girdilerini ve malzeme yönetimi maliyetlerini azaltmak için yaygın kalıp profilleri seti olan ön kabuğun farklı ebatlarındaki serilerin, verimliliği ve üretim verimliliğini büyük ölçüde geliştirdiğini belirtmek gerekir. Dolayısıyla Ar-Ge ve üretim maliyetleri büyük ölçüde optimize edilmiştir. Aynı zamanda ürünlerin enfes kalitesini garanti eder, böylece ürünler pazar rekabetinde egemen konumdadır.


2, alüminyum profiller yara izi ön kutu bükülmeden


Endüstri gelişmeye, teknoloji ilerlemesine devam ediyor ve kullanıcı deneyimi de artıyor. Konka Kolay TVslim8800 Serisi "daha dar, daha ince" kullanıcı ihtiyaçlarını taşıyor. Benzersiz alüminyum profillerin kullanımı, marka bükme sürecini, rüya modeli ile birlikte yeni bir teknoloji ve kullanıcı deneyimi yaratmak için kullanıyor.


IV. Luminium profillerin tabana uygulanması


Ultra dar ultra ince TV'nin gelişimi ile taban, alüminyum tabanın hafif ve güçlü destek kuvvetini benimseyerek beceriksiz plastik modellemeyi bıraktı. 2013 Sony, prosesi ve maliyet kolonasyonunu optimize etmek için akıllı tasarım ile düşük maliyetli alüminyum kıvırma tabanına sahip küçük boyutlu modüler makineye öncülük etti. Ve takip, ardışık olarak, yeni bir temel malzeme trendleri belirleyen alüminyum çift ayak tabanı geniş kesitli çeşitli başlattı.


1, alüminyum profil bükme tabanı


SONYW650A tabanı, yüzeyi eloksal ile kaplayan küçük kesitli alüminyum profil şeklidir. Ayrıca, TV'ye bir aktarma dirseği vasıtasıyla bağlanır. Temel tasarım, basit ve ucuzdur, bu da endüstride uygulamaya iyi bir örnek teşkil eder.


2, geniş kesitli alüminyum profil iki ayak tabanı


Özgünlüğü ile SONYW850B iki ayak tabanı. Germe, daha sonra kesme, öğütme, CNC işleme ve sonraki oksidasyon işlemi ile geniş kesit alüminyum alıyor. Avantajlar açıktır: İlk önce, aktarma braketi ve taban entegredir ve üretim kapasitesini artırmak için montaj işleminden tasarruf sağlar; İkincisi, daha uygun maliyetli kompakt boyutlara sahiptir; Üçüncüsü, büyük boyutlu modellerin kararlılığı daha iyi.

©Wuxi XSX Metal malzemeler Co, Ltd